Genç Veteriner Hekimlere Kurs

Genç Veteriner Hekimlere Kurs

Samsun – Sinop Veteriner Hekimler Odası, genç hekimlerin sonunda bakanlık onaylı sertifika alabileceği bir hafta sürecek ‘’suni tohumlama kursu’’ başlattı.

Kursun işleyişi ve oda tarafından açılacak kurslar hakkında bilgi veren Samsun Sinop Veteriner Hekimler Odası Başkanı Mahmut Çetinkaya; ‘’Kurs, Samsun Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü koordinatörlüğünde ve ilgili bakanlıktan alınan izinle açıldı ve bir hafta sürecek. Genç veteriner hekimlere kurs veriliyor, OMÜ Veteriner Fakültesi öğretim üyeleri eğitimleri veriyor. İlk gün Omü Veteriner Fakültesi Dölleme ve Suni Tohumlama Anabilim Dalı Üyesi Doç. Drç Murat Selçuk sınum yaptı’’ açıklamalarında bulundu.

Konuşmasının devamını ‘’ Hem meslektaşlarımıza yeni bilgiler edindirmek hem de eski bilgilerini tazelemek amacıyla kursumuzu düzenledik. Kurs sonunda başarılı olan kursiyerlere Bakanlık onaylı Suni Tohumlama Sertifikası verilecek. Suni tohumlama yapıabilmek için, bu sertifikanın olması gerekiyor. Kursumuza sadece Samsun’dan değil ülkemizin değişik yerlerinde yaşayan meslektaşlarımız da katılıyor. Şu an 15 kişilik bir grup kursa katılıyor, ağustoas ayında açılacak kursumuz ise 20 kişilik olacak’’ şeklinde sürdüren Başkan Mahmut Çetinkaya kursun ilk aşamasında teorik bilgilerin aktarıldığını, ikinci aşamasında da suni tohumlama uygulamalarının gerçekleşeceğini belirterek sözlerini tamamladı. 

Yorum Yap

Yorumlar

    Bu yazıya henüz hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu hemen şimdi siz yapabilirsiniz.

Bizi Takip Edin

Fotoğraf Galerisi

Basında Biz

0 (362) 230 43 96